Malování barevným pískem

Přestože bychom se tím rádi pochlubili, nejde o žádný „náš vynález“, ale zábavu, která je v různých částech světa známá už po celá staletí. Pískování, malování pískem, sypání obrázků – hezky česky/anglicky „sand art“ - patří k tzv. „suchým technikám“, při kterých díky písku a lidské představivosti vznikají nádherné, často až umělecké výtvory. Bylo prokázáno, že tato technika podporuje kreativitu a jemnou motoriku dětí, ale i dospělých.

 

Obrázky z barevného písku lze samozřejmě vytvářet na jakýkoliv podklad. Aby se dal ale vytvořený obrázek uchovat pro trvalou vzpomínku, osvědčilo se použít pro tyto účely samolepící papírovou šablonu.

 

malování pískem pro děti - relaxprodeti.cz

 

Barevný písek, který Vám pro Vaši tvorbu nabízíme, si vyrábíme z vysoce kvalitního křemičitého písku a zdravotně nezávadných, ekologických, vodou ředitelných, značkových barev, dovážených ze západní Evropy. Jde o poctivou ruční práci – nikoliv chladnou, strojovou výrobu. Papírové šablony, které se objevují v naší nabídce, jsou vyrobeny z kvalitního samolepícího papíru. Motivy předřezaných obrázků jsme pro Vás pečlivě vybírali – budou se určitě líbit Vám, ale pravděpodobně ještě víc Vašim dětem. Obrázky mají velikost formátu A4 (případně A5).

 

malování pískem - relaxprodeti.cz

 

Práce se šablonou je velmi jednoduchá – hravě ji zvládnou jak 3 leté děti, tak i jejich 103 letí prarodiče. Princip spočívá v tom, že ze šablony postupně odlepujete jednotlivé části předřezaného obrázku a na lepící plochu pod tím, nasypete barevný písek. Díky samolepícímu podkladu není nutné nic přitlačovat, nebo fixovat. Obrázek „drží“ a výsledek je nádherný. Práce s našimi šablonami je "vysoce návyková“ – uvidíte, že si ji oblíbí jak Vaši malí umělci, tak i Vy. Rozdíly v obtížnosti závisí pouze na zvoleném obrázku.

Podívejte se do našeho E-shopu na nabídku výhodných sad pro pískování.

Tento web používá cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.